آب، هوا و محیط زیست

آب در تمام زندگی ما جاری است. سهم آب در دنيا در کشاورزي 70 درصد، آب شرب 12 درصد و صنعت 18 درصد است. افزایش جمعیت و افزایش امکانات رفاهی در مصرف هرچه بیشتر آب موثر است. برای مصرف روزافزون آب چه باید کرد؟ آیا از این افزایشهای طبیعی باید صرف نظر کرد . جواب به نظر ما ایجاد تعادل بین خواسته ها و مصرف آب است .

برای این منظور روشهای زیر معمولا پیشنهاد می‌شود:

1. استفاده از فرایندهای کم مصرف آب در صنعت وکشاورزی

2. استفاده مجدد از فاضلاب تولیدی در بخشهایی که مصرف آب دارند

3. جلوگیری از به هدر رفتن اب در تمام بخشها

4. تامین منابع جدید آب به کمک تکنولوژی ها نو

5. استفاده مجدد از فاضلاب خاکستر ی در پروژه ها ساختمانی

6. استفاده از تجهیزات کاهنده آب که متداولترین آنها پرلاتور ( یا درفشان) ، سردوشهای کاهنده ، شیرهای اهرمی و شیرهای خودکار که معمولا آب و هوا را مخلوط کرده وتا 30 تا 70 درصد مصرف آب را کاهش میدهند .

7. صرفه جویی در مصرف آب با اصلاح تجهیزات کشاورزی، اصلاح روشهاي آبياري در بخش کشاورزي و تجهیزات نصب شده روی چاه های کشاورزی همچون نوع پمپ مورد استفاده و عمق نصب آن، قطر لوله ها و میزان آبدهی براساس نیاز و مقررات کالیبره گردد.

۲۸ آبان , ۱۳۹۶

ترکیبات آلی فرار یا voc چیست ؟

ترکیبات آلی فرار (VOCs) گازهایی خاصی هستند که از جامدات یا مایعات خاصی منتشر می شوند. VOCs شامل انواع مواد شیمیایی هستند، که برخی از آنها […]
۱۹ آبان , ۱۳۹۶

شرکت مدرن آب اولین فروش فناوری AMBC در چین را تضمین می کند.

مدرن آب PLC برای اولین بار از تکنولوژی انحصاری غشایی شور AMBC اختصاصی خود در چین ساخته است. این شرکت فناوری اختصاصی AMBC خود را برای […]